1- کشش

تمام خوانند ها بايد از کشش استفاده کنند. فرض کنيد يک دونده قبل از دويدن تمرينات کششي خودش را انجام ندهد! خواننده ها هم از عضلات کوچک براي آواز و تنفس استفاده مي کنند. در صورتي که اين عضلات سفت و شکننده باشند، باعث مي شود که انعطاف صدا، برد ( نوت هاي بالا) از بين برود و صداي آن ها خيلي سريع خسته مي شود. راه حل اين مشکل استفاده از تمرين هاي کششي مي باشد. يوگا بهترين کشش بدني مي باشد. خواننده هايي که به صورت مداوم تمرين هاي يوگا را انجام مي دهند به ندرت دچار اين مشکل مي شوند.

2- تنفس ديافراگمي

اصلا براي من مهم نيست که شما چند سال مطالعه و تحقيق کرده ايد، تقريبا 75% از کل خواننده ها نمي دانند که چطور با ديافراگم خودشان نفس بکشند. معمولا مي بينم که بيشتر مربي هاي آواز واقعا نمي دانند چطور اين تکنيک را به افراد آموزش دهند و مهم تر از آن، ديافراگم بيشتر افراد به دليل تنشي که در گردن، پشت و شکم آن ها وجود دارد قفل شده است. تنفس ديافراگمي بسيار مهم است.

3- گرم کردن

گرم کردن صدا يکي از مهم ترين موارد براي هر خواننده است و اصلا سوسول بازي محسوب نمي شود!!! اين کار واقعا هوشمندانه است. فرض کنيد يک ورزشکار بدون گرم کردن بخواهد کار خودش را شروع کند. اين کار خيلي احمقانه است! بزرگترين مشکلات را مي توان با گرم کردن صحيح، از بين برد. روش هاي گرم کردن که باعث مي شود صداي شما باز شود بسيار مفيد هستند. در صورتي که مي خواهيد از بيشترين پتانسيل صداي خودتان بهره ببريد، شما بايد از تمرين هاي گرم کردن استفاده کنيد. زماني که شما به درستي گرم کنيد، و مزيت هاي آن را مشاهده کنيد، ديگر هيچ وقت بدون گرم کردن آواز نمي خوانيد.

4- تمرين هاي صدا سازي

قبل از اين که من يک مربي/ معلم آواز بشوم، زماني که من داشتم يک خواننده را تمرين مي دادم، من تکنيک هاي بسيار زيادي را بررسي کردم. من مي خواستم بدانم که اين تکنيک ها چه چيزهايي را ارائه مي کنند و از هر کدام از اين تمرين ها يک نکته مثبت را انتخاب کردم – يعني بخش هايي که مفيد بودند. سپس تمرين هاي مورد نياز براي هر کدام از تمرين هاي صوتي را مشخص کردم. اين تمرين ها شامل مجموعه تمرين هاي اصلاح تن صدا، آرام کردن عضلات و تقويت تارهاي صوتي مي باشد. با تمرين مداوم اين نتايج بسيار عالي خواهند بود. صداي خواننده ها واقعا تغيير مي کند. شما مي توانيد با تهيه بسته هاي مختلف آموزشي، از بسياري از اين تمرين ها بهره مند شويد.

5- براي مشکلات سر سخت : ماساژ و طب سوزني

گاهي اوقات خواننده ها مشکلات سرسختي را پيش روي خودشان مي بينند که نيازمند مداخله کمک ديگران مي باشد. تودماغي بودن صدا، خش صدا، از دست رفتن صدا، از دست رفتن برد صدا و مشکلاتي مانند اين موارد که گاهي در اثر انقباض هاي شديد در عضلات صدا و تنفس ايجاد مي شوند، و مشکلات معده مانند ترش کردن، و آلرژي و رفلاکس معده از جمله اين موارد هستند. بهترين روش براي درمان کردن اين مشکلات، ماساژ بافت هاي صوتي عمقي، يوگا و روش هايي مانند طب سوزني مي باشد که به صورت عمقي تنش هاي موجود در سيستم صوتي و معده شما را رفع مي کند.  گاهي به سختي مي توان افرادي را پيدا کرد که در اين زمينه متخصص باشند. گاهي اين روش ها مي تواند صداي شما را نجات دهد. شايد تنها يک ماساژ يک ساعته بتواند صداي شما را به کلي نجات دهد. طب سوزني هم مي تواند در اين زمينه بسيار موثر باشد.

آموزش آنلاين موسيقي +
آموزش آنلاين آواز +
آموزش آواز آنلاين+
آموزش تصويري آواز+
آموزش آواز تصويري"/>

برنامه اي با 10 گام براي رها سازي صداي شما ( قسمت دوم)

برنامه اي با 10 گام براي رها سازي صداي شما(قسمت اول)

مي ,ها ,تمرين ,آواز ,صداي ,خواننده ,تمرين هاي ,گرم کردن ,مي باشد ,خواننده ها ,صداي شما

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

علمی و فناوری تک تی وی بلاک - آپ تی وی - تک تی وی - تماشای آنلاین فیلم - فیلم و سریال بلاگی برای سن فایل ebsoft taranombrc اسرا 22 negineftb کدنویسی کودکان reytreadtodi Latifah